Radim Fiala

TÝDEN.CZ

20. 3. 2019
Rubrika: O politice

Maďarská kameramanka zakopla o systém, teď prý chce do Ruska

Autor: Radim Fiala

22.10.2015 11:21

Celá Evropa se dnes věnuje příběhu maďarské kameramanky, která údajně podkopla nohy nelegálnímu syrskému imigrantovi, když ten v davu jiných nelegálních imigrantů utíkal od tamní policie jejím směrem. Pojďme se vyhnout emocím a šmakování bulvárních podrobnosti, před námi je systémový problém:

1.) Tato situace vůbec neměla nastat. Maďarská reportérka Petra Lászlóová je podle dostupných informací civilistkou s maďarskou občankou v kapse, která se v ten okamžik nacházela na výsostném území Maďarska. Proti ní se naopak hnali lidé, kteří se dopustili zločinu – nelegálně překročili hranice její země. Než budeme obviňovat ženu, která se zlekla okolnosti a jednala, jak uměla, položme si otázku, kdo a co může za to, že takové situaci vůbec musela čelit a najděme systémové řešení, aby se tyto situace již více neopakovaly. Takovým řešením je v případě České republiky neprodyšné uzavření hranic před invazi nelegálních imigrantů.

2.) Člověk, kterému tato paní údajně ublížila, jakýsi Abdula Mohsen, je podle údajů od Kurdské demokratické strany, teroristou z Al-Nusry, syrské pobočky Al-Káidy. Objevila se dokonce fotka jeho údajného nedávno smazaného profilu na Facebooku, kde pózuje na pozadí vlajky této teroristické organizace. Mezitím se však pan Mohsen stihl stát hýčkanou celebritou evropských médiích a nadmíru ekonomický protežovaným obyvatelem Španělska. Tato nejasná situace nás nutí položit si otázku, kdo a jak dovede zkontrolovat minulost a skutečné úmysly nelegálních imigrantů, kteří se řítí do Evropy? Co když jsou obvinění Kurdů pravdivá? Samozřejmě, naše média již citují prestižní americký deník The New York Times, který obvinění vůči Mohsenovi hned vyvrátil. Avšak důkazy profesionálních novinářů z citovaného světového média jsou vskutku úsměvné: zavolali panu Mohsenovi a zeptali se ho: „Jste terorista?“ A on jim odpověděl „Ne, ne, nejsem.“ A to je celé.

3.) Po soudním rozhodnutí zvažuje výše uvedená maďarská novinářka, že se přestěhuje do Ruska.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Radim Fiala

Rád bych psal o aktuálním dění, problémech které trápí Olomoucký kraj, ale také celou naší společnost.
Fiala.jpg
Oblíbenost autora: 9.52

O autorovi

Jsem podnikatel a komunální politik v Prostějově. V letech 2010 - 2013 jsem byl také poslancem.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA